لاستیک ایرانی یا خارجی؟ کدام یک بهتر و به صرفه تر است؟ این روزها یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان خودرو، خرید لاستیک است. لاستیک ها در برندهای مختلفی تولید می شوند و هر یک از آن ها مزایا و معایبی دارند. بهتر است پیش از انتخاب و خرید لاستیک، به برند محصول و ویژگی های آن دقت کنید. به این ترتیب می توانید تشخیص دهید که کدام لاستیک برای شرایط شما مناسب تر است. در این محتوا قصد داریم در مورد لاستیک های ایرانی و خارجی صحبت کنیم و مزایا و معایب هر کدام از آن ها را برای شما عزیزان شرح دهیم. اگر به دنبال خرید لاستیک با کیفیت و مقرون به صرفه هستید، بهتر است ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید.

 

معرفی لاستیک ایرانی و شرح مزایا و معایب آن

 

در حال حاضر، یکی از پرفروش ترین انواع لاستیک، لاستیک ایرانی است. از آن جایی که لاستیک های ایرانی، معمولا قیمت مناسب تری دارند، خریداران نیز ترجیح می دهند جهت صرفه جویی در هزینه، گزینه های ایرانی را انتخاب و خریداری کنند. البته معمولا پیش از خرید لاستیک های ایرانی، این سوال ذهن خریداران را به خود مشغول می کند که آیا لاستیک های داخلی کیفیت مناسبی دارند؟ دلیل کمتر بودن قیمت لاستیک های داخلی نسبت به نمونه های مشابه خارجی چیست؟

اجازه دهید با ذکر توضیحاتی، به سوالات شما در مورد کیفیت لاستیک ایرانی توضیح دهیم. لاستیک های ایرانی، به طور کلی از لاستیک های خارجی با برندهای معروف ارزان تر هستند اما این ارزان بودن، دلیل عدم کیفیت محصولات داخلی نیست. باید بدانید که لاستیک هایی که تحت برندهای معتبر و در داخل کشور تولید می شوند، عموما از کیفیت مناسبی برخوردارند. پس نیازی به نگرانی نیست. تنها کافی است دقت کنید و لاستیک مورد نظر خود را از برندهای ایرانی معتبر خریداری کنید.

 

حال دلیل کمتر بودن قیمت لاستیک ایرانی نسبت به نمونه های مشابه خارجی چیست؟ باید بگوییم که محصولات خارجی، با ارز خریداری می شوند. پس بدیهی است با نوسان شدید قیمت ارز در بازار داخلی، قیمت لاستیک های خارجی نیز روز به روز افزایش پیدا کند. از طرفی، هر نمایندگی یا شرکت وارد کننده، جهت ترخیص کالا در گمرک، باید هزینه های زیادی پرداخت کند. به همین دلیل لاستیک های خارجی حتی در صورت داشتن کیفیت متوسط، از نمونه های با کیفیت داخلی، گران تر هستند.

 

توضیحاتی در مورد لاستیک خارجی و مزایا و معایب آن

 

در بخش قبل، در مورد لاستیک ایرانی توضیحاتی دادیم. در این بخش از محتوا، قصد داریم به بررسی لاستیک خارجی بپردازیم. لاستیک های خارجی نیز، به مانند لاستیک های ایرانی، در برندها و کیفیت های مختلفی تولید می شوند. بدیهی است لاستیک های خارجی تحت برندهای معتبر، از کیفیت بی نظیر و خارق العاده ای برخوردارند. برای مثال لاستیک هایی که در شرکت های بریجستون، میشلن، هانکوک و… تولید می شوند، دارای کیفیت فوق العاده ای هستند و خریداری آن ها می تواند به نفع خودروی شما تمام شود. البته مشکلاتی سر راه وجود دارد. در ادامه این مشکلات را شرح می دهیم.

  • نکته اول این است که شما نمی توانید به راحتی اصالت لاستیک خارجی را تشخیص دهید. نمونه های فیک و های کپی، به قدری دقیق طراحی شده اند که امکان تشخیص محصولات فیک از نمونه های اصل برای افراد عادی وجود ندارد. بنابراین ممکن است پول خود را صرف خرید محصولی فیک و فاقد کیفیت کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد خرید لاستیک های خارجی برند و گران قیمت را دارید، حتما به نمایندگی های معتبر مراجعه کنید تا محصول اصل را در اختیار شما قرار دهند.
  • مسئله دوم این است که لاستیک خارجی برند و اصل، چندین برابر لاستیک ایرانی قیمت دارد. بنابراین تمامی افراد، توانایی خرید محصولات اورجینال و با کیفیت خارجی را ندارند. به همین دلیل ممکن است به سراغ گزینه های بی کیفیت خارجی بروند. بسیاری از افراد فکر می کنند که لاستیک های خارجی متوسط، از لاستیک های ایرانی کیفیت بیشتری دارند اما این تصور کاملا اشتباه است. لاستیک های داخلی که در شرکت های معتبر تولید می شوند، به راحتی می توانند از نظر کیفیت با نمونه های خارجی رقابت کنند.

 

 

 

لاستیک ایرانی یا خارجی

لاستیک ایرانی بخریم یا خارجی؟

 

در بخش های قبلی مقاله در مورد لاستیک ایرانی و خارجی توضیحاتی دادیم. همچنین تلاش کردیم مزایا و معایب هر یک از این محصولات را مورد بررسی قرار دهیم. حال در نهایت قرار است به این سوال پاسخ دهیم که بین لاستیک داخلی و خارجی، کدام را انتخاب کنیم؟ در مورد این سوال، چندین راه وجود دارد. اگر قصد شما خرید لاستیک های برند و معتبر خارجی است و بابت پرداخت هزینه آن، نگرانی خاصی ندارید، بهتر است نمونه های خارجی را از نمایندگی های معتبر و قانونی خریداری کنید. اگر قیمت محصول در کنار کیفیت آن برای شما اولویت دارد، پیشنهاد ما به شما استفاده از لاستیک های با کیفیت داخلی است. متاسفانه لاستیک های فیک و بی کیفیت خارجی در بازار زیاد هستند که مشتری با توجه به نام خارجی، برای خرید آن ترغیب می شود. این در حالی است که اکثر این محصولات فاقد استاندارد و کیفیت هستند.

پس در صورتی که قیمت محصول برای شما مهم است، لاستیک ایرانی از برندهای داخلی معتبر را انتخاب کنید. به این ترتیب می توانید با صرف هزینه ای مناسب، به محصولاتی با کیفیت دست پیدا کنید. شرکت های ایرانی معتبر، در کنار ارائه محصول، ضمانت نامه ای را نیز به شما ارائه می کنند. بنابراین خیال شما از بابت خرید محصول راحت خواهد بود.

 

 

لاستیک ایرانی یا خارجی

 

برای خرید انواع لاستیک های ایرانی و خارجی کلیک کنید.

 

سوالات متداول
  1. چرا لاستیک های خارجی با کیفیت متوسط، از لاستیک های ایرانی با کیفیت گران تر هستند؟

دلیل تفاوت قیمت لاستیک ایرانی با لاستیک های خارجی به کیفیت مربوط نمی شود. لاستیک های خارجی به دلیل هزینه های واردات، ترخیص از گمرک، افزایش قیمت ارز و… از لاستیک های داخلی گران تر هستند. از طرفی گاهی نمونه های تقلبی از برندهای خاص، در بازار با قیمت محصول اصل به فروش می رسند.

  1. معتبرترین برندهای لاستیک ایرانی کدامند؟

از معروف ترین نمونه های لاستیک ایرانی می توان به بارز، کویر، دنا، ایران و… اشاره کرد.

  1. جهت اطمینان از خرید لاستیک اصل باید چه کار کنیم؟

برای اطمینان از خرید لاستیک ایرانی یا خارجی اصل، باید به مراکز قانونی و معتبر مراجعه کنید.

اشتراک گذاری :